Fotbal intern

FCSB – Dinamo Kiev 1-1. Mihai Teja încheie neînvins amicalele din Spania. VIDEO

23.01.2019 | 19:00
FCSB  Dinamo Kiev 11 Mihai Teja incheie neinvins amicalele din Spania VIDEO

Meciul FCSB – Dinamo Kiev s-a încheiat 1-1, în ultimul amical al echipei lui Mihai Teja în Spania. Roş-albaştrii au primit gol în minutul 90 din lovitură liberă, însă au reuşit să egaleze prin Hora. Steliştii se vor întoarce în ţară în cursul zilei de joi.

VEZI VIDEO MECIUL INTEGRAL:

FINAL DE MECI! FCSB şi Dinamo Kiev încheie la egalitate, 1-1, meciul amical din Spania. Oaspeţii au deschis scorul în minutul 90 din lovitură liberă prin Sidcley, însă roş-albaştrii au egalat în minutul 90+4 prin Hora. Echipa lui Teja încheie stagiul de pregătire din Spania cu trei remize: 0-0 cu Lucern, 2-2 cu Shanghai Shenhua şi 1-1 cu Dinamo Kiev.

Min. 90+4: GOOOOOOOOL FCSB! Ioan Hora a marcat cu o lovitură de cap la debutul său pentru roş-albaştrii. Atacantul a înscris după o centrare foarte bună a lui Roman. (VEZI VIDEO GOLUL)

Min. 90: Dinamo Kiev înscrie din lovitură liberă prin Sidcley (VEZI VIDEO GOLUL)

Min. 72: Ies Raul Rusescu şi Florinel Coman. În locul lor intră Alexandru Stan şi Ioan Hora. Este debutul lui Hora la FCSB

Min. 68: Repriză săracă în ocazii. Roman are un şut bun de la 30 de metri, care trece puţin peste poartă.

Start în repriza secundă

PAUZĂ: După primele 45 de minute, scorul e 0-0. FCSB a avut ocaziile mai mari prin Coman şi prin Rusescu

Min. 34: Florinel Coman ratează o şansă uriaşă pentru FCSB. A scăpat singur cu portarul, însă lobul său este fără intensitate

Start de meci

UPDATE. Echipa de start a FCSB-ului:

• Bălgrădean – Benzar, Planic, Filip, Morais – Nedelcu, Stoian – Man, Tănase, Coman – Rusescu

Echipa de start a lui Dinamo Kiev:

În primele două meciuri FCSB nu a reușit să obțină victoria, ambele jocuri încheindu-se la egalitate. Mai întâi 0-0 cu gruparea elvețiană Luzern, iar în al doilea meci 2-2 cu echipa chineză Shanghai Shenhua, după o primă repriză foarte bună făcută de bucureșteni, care însă au primit două goluri în a doua parte, când jocul lor a și scăzut mult din intensitate.

FCSB – Dinamo Kiev Live Stream Online pe canalul de Youtube FCSB TV

Partida FCSB – Dinamo Kiev se dispută miercuri, 23 ianuarie, de la ora 17:00 în cadrul ultimului meci de verificare al bucureștenilor din stagiul de pregătire din Spania. Nici o televiziune din România nu va trannsmite acest meci, așa cum nu a făcut-o nici în precedentele două partide. Dar îl puteți vedea pe canalul de Youtoube FCSB TV. Puteți avea însă informațiile dorite accesând site-ul FANATIK.RO, pentru a urmări desfășurarea meciului în format LIVE VIDEO.

Până acum singurul gol înscris de oamenii lui Mihai Teja a fost reușit de Florin Tănase, care a ratat însă și un penalty în remiza de 2-2 cu Shanghai Shenhua. În acel al doilea meci FCSB a mai punctat o dată, dar în urma unui autogol al unui fundaș chinez. În partida cu chinezii s-a accidentat fundașul Junior Morais, a cărui prezență la meciul cu Dinamo Kiev a devenit destul de de puțin probabilă.

FCSB – Dinamo Kiev LIVE VIDEO şi STREAM pe FANATIK

La acest ultim joc test, campionatul României urmând a fi reluat inexplicabil de repede, pe 1 februarie, în condițiile în care temperaturile prognozate de meteorologi nu par a ține cu fotbalul și în care vara viitoare nu mai este nici o competiție majoră mondială sau europeană, FCSB nu se va baza pe Harlem Gnohere, Mihai Pintilii și foarte probabil Junior Morais.

FCSB - Dinamo Kiev. Florin Tănase a fost un alt jucător remarcat în egalul cu chinezii
FCSB – Dinamo Kiev. Florin Tănase a fost un alt jucător remarcat în egalul cu chinezii

Gigi Becali a reușit în aceste zile aducerea atacantului Ioan Hora, fost golgeter al României, pe vremea când juca la Pandurii Târgu Jiu și a încercat să îl vândă pe Gnohere, dar oferte nu prea există. La acest moment, din lista dorită de Mihai Teja nu a sosit încă nici un jucător, cei mai mulți fiind de la Gaz Metan Mediaș, echipa unde a antrenat noul tehnician al FCSB. În meciul cu Shanghai Shenhua au jucat ambii noi veniți, Adrian Stoian, mijlocaș la închidere și Florentin Matei, în spatele vârfului Rusescu, Teja folosind un sistem 4-2-3-1.