ratari
VIDEO ACS Poli - Dinamo 0-0. ”Câinii” termină anul în afara play-off-ului
VIDEO FC Voluntari - Sepsi 3-0. Victorie categorică a ilfovenilor
FOTBAL: FC BOTOSANI - DINAMO BIUCURESTI, SUPERLIGA SUPERBET PLAY-OUT (23.04.2024)
Live Video&Text FC Botoșani - Dinamo 1-1, ACUM pe Digi Sport 1. ”Câinii” restabilesc egalitatea și rămân în 10

Ocazii
Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
  • 88 | Goluri
    GOOOOOOOL VIITORUL!!!! GOOOOOOL CHIŢU!!!! Bănel Nicoliţă îl găseşte cu un lung de linie pe Chiţu, acesta pătrunde central şi îl învinge pe Matache cu un şut la colţul scurt.
  • 86 | Cartonaşe Galbene
    Bărboianu este avertizat.
  • 85 | Cartonaşe Galbene
    Filip a fost avertizat.
  • 74 | Goluri
    GOOOOOOL CONCORDIA!!!!! GOOOOOOL SEREDIUC!!!! Pena inventează o pasă senzaţională şi îl lasă pe mijlocaşul oaspeţilor singur cu portarul. Serediuc prinde un şut de zile mari şi relansează meciul.
  • 72 | Faze meciViitorul
    Bănel Nicoliţă şutează de la marginea careului, dar nu prinde cadrul porţii.
  • 69 | OcaziiViitorul
    Nedelcu e la un pas de autogol: reia cu capul o centrare din lovitură liberă şi mingea trece foarte aproape de poarta lui Rîmniceanu.
  • 66 | OcaziiViitorul
    Filip pierde o minge şi Rîmniceanu iese la marginea careului, împiedicându-l pe Purece să reia spre poartă.
  • 66 | Faze meciViitorul
    Răzvan Marin şutează de la 25 de metri, dar mingea trece pe lângă peste poartă.
  • 63 | Schimbări
    Gavra intră în locul lui Hagi.
  • 59 | Schimbări
    Vagner intră în locul lui Bucurică.
  • 55 | Cartonaşe Galbene
    Nicoliţă este avertizat la prima atingere de balon.
  • 54 | Schimbări
    Nicoliţă intră în locul lui Benzar.
  • 53 | Schimbări
    Serediuc intră în locul lui Constantinescu.
  • 52 | Faze meciViitorul
    Hagi driblează doi adversari pe partea stângă, centrează perfect şi Aganovic reia spre poartă, din careu, dar Matache e din nou la post.
  • 50 | Ratare Penalty-uriViitorul
    Ianis Hagi execută penalty-ul în forţă, dar Matache ghiceşte colţul şi respinge.
  • 49 | Penalty-uriViitorul
    Penalty pentru Viitorul. Constantinescu face henţ în careu şi Bîrsan arată din nou punctul cu var.
  • 41 | OcaziiViitorul
    Giurgiu a fost la un pas de un eurogol: a reluat cu capul de la 20 de metri, dar mingea lobată de fostul gălăţean a trecut pe lângă poartă.
  • 40 | OcaziiViitorul
    Purece e la un pas de gol: driblează un adversar în careul gazdelor, şutează din unghi, dar Rîmniceanu respinge în corner.
  • 38 | Goluri
    GOOOOOOL VIITORUL!!!! GOOOOOL NEDELCU!!!! Mijlocaşul gazdelor l-a învins pe Matache cu un şut în forţă de la 30 de metri.
  • 35 | Faze meciViitorul
    Viitorul continuă să preseze: Ganea centrează de pe partea stângă şi Filip reia de la 10 metri cu capul, dar Matache prinde fără mari probleme.
  • 31 | OcaziiViitorul
    Aganovic preia perfect, spre poartă, o minge primită de la Marin, dar şutul său este slab şi Matache prinde.
  • 28 | OcaziiViitorul
    Mitrea execută o lovitură liberă de la marginea careului, dar mingea trece puţin peste poarta lui Matache.
  • 26 | Cartonaşe Galbene
    Cristescu este avertizat.
  • 19 | Cartonaşe Roşii (al doilea cartonaş galben)
    Bruno Madeira primeşte al doilea cartonaş galben şi este eliminat.
  • 18 | Cartonaşe Galbene
    Tănase este avertizat pentru o simulare în careul oaspeţilor. Atacantul a încercat să obţină un penalty la capătul unui contraatac perfect al gazdelor, dar nu l-a păcălit pe arbitrul Bîrsan.
  • 13 | OcaziiViitorul
    Ocazie imensă de egalare a oaspeţilor: Bucurică înaintează în flancul stâng şi şutează puternic de la 20 de metri, dar mingea loveşte bara.
  • 11 | Cartonaşe Galbene
    Madeira este avertizat.
  • 5 | Gol din Penalty
    GOOOOOOL VIITORUL!!!!! GOOOOOOL TĂNASE!!!!! Atancatul gazdelor l-a învins fără probleme pe Matache.
  • 5 | Cartonaşe Galbene
    Ion este avertizat.
  • 4 | Penalty-uriViitorul
    Penalty pentru Viitorul!!! Ion l-a faultat pe Nedelcu în careu şi Marcel Bîrsan a indicat punctul cu var.
  • 4 | OcaziiViitorul
    Prima ocazie a meciului: Hagi execută o lovitură liberă de la marginea careului, la colţul scurt, dar Matache respinge în corner.
Marius BaciuConcordia

VIDEO Viitorul - Concordia 3-1. Echipa lui Hagi a urcat pe podium. Chiţu a marcat în Liga 1 după 2 ani şi 3 luni

Viitorul a rămas invincibilă şi după etapa a 7-a din Liga 1. Echipa lui Hagi a rezolvat meciul cu Concordia încă din prima repriză. Gazdele au primit penalty în minutul 4, după un contact între Lucian Ion şi Ionuţ Nedelcu.

Florin Tănase a fost fără greşeală de la punctul cu var şi a înscris al treilea gol stagional. Chiajna putea restabili egalitatea prin Bucurică, dar fundaşul de 29 de ani a nimerit transversala.

Problemele ilfovenilor s-au mărit în minutul 19, când Bruno Madeira a fost eliminat. Matache a avut o paradă importantă la şutul lui Aganovic, dar a fost fără reacţie la execuţia de la mare distanţă a lui Nedelcu.

În startul reprizei secunde, Viitorul a mai primit o lovitură de pedeapsă, ratată însă de Ianis Hagi. Marius Baciu a mutat inspirat, l-a introdus pe Serediuc, care a readus-o pe Concordia în joc.

Chiar dacă a fost blocat in extremis de Rîmniceanu, in minutul 66, nu i-a mai dat nicio şansă portarului advers cu un sfert de oră înainte de final.

Totusi, Aurelian Chiţu le-a tăiat elanul oaspeţilor - a stabilit scorul final 3-1, cu primul gol în Liga 1 după doi ani şi 3 luni, şi Viitorul a urcat pe podium.

Video

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a...

Screenshot 2024-04-22 at 16.35.01

Exclusiv I-ar fi cerut prea mulți bani lui Gigi...

FOTBAL:FCSB-UNIVERSITATEA CRAIOVA, PLAY OFF SUPERLIGA SUPERBET (7.04.2024)

Luka Modric a decis! Unde vrea să își...

Real Madrid v Rayo Vallencano, La Liga 2018-19, Football, Estadio Santiago Bernabeu, Madrid, Spain - 15 Dec 2018

MEDIA: Liga Digi Sport, 15:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FCU 1948 CRAIOVA - FC VOLUNTARI, CUPA ROMÂNIEI BETANO - SFERTURI DE FINALA (03.04.2024)

FOTBAL: Voluntari - FCU Craiova, 17:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• FOTBAL: FC BOTOȘANI - SC DINAMO 1948 SA, SUPERLIGA SUPERBET (18.12.2023)

FOTBAL: Botoșani - Dinamo, 19:30, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

• racheta-tenis

TENIS: WTA Madrid, Ziua 1, 18:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 2

• Chelsea v Arsenal, Premier League, Football, Stamford Bridge, London, UK - 21 Oct 2023

FOTBAL: Arsenal - Chelsea, 22:00, ÎN DIRECT pe Digi Sport 1

Top Articole

Mai dur nu se putea! A venit ”nota de plată”, după gestul golănesc fără precedent făcut de un luptător către fata din ring

ali-hebaiti11

Foto Au apărut imaginile! Tehnologia a dat verdictul la cea mai controversată fază din Real Madrid - Barcelona

gol-barca4

Video Exclusiv ”Atacantul de 20 de milioane de euro” a semnat cu Rapid, dar a ajuns la FCSB: ”Recunosc. 600.000 de euro”

Și-a recuperat portofelul după opt luni și a rămas fără cuvinte când a văzut ce e în el: ”Nu s-ar întâmpla nicăieri în lume”